Otomotiv Sektöründeki Son Gelişmeler

Mayıs 2015 içerisinde otomotiv sektöründe ve araç sahiplerini ilgilendirecek ne gibi gelişmeler oldu? Eka Trafik Müşavirliği olarak sizlere;

·         Araç muayene indirimi için zamanın daraldığını,

·         Sürücü sertifikalarını ehliyete çevirmek için sürenin bitmek üzere olduğunu,

·         Mustang’in Türkiye satışlarının yakında başlayacağını

Hatırlatmak istedik. Buyurun şimdi tüm bu önemli gelişmelerin ayrıntılarına birlikte bakalım.

Araç Muayene İndirimi

Sahip olduğunuz arabanın muayenesini geciktirdiğiniz için ceza yediyseniz, ceza indirimden yararlanmak için çok az zamanınız kaldı. Şöyle ki: Araç muayene gecikmelerinden ötürü alınan cezaları indirimli ödemek için yasal olarak tanınan süre, 30 Haziran 2015 Salı günü sona eriyor. Bugüne dek yaklaşık 415 bin sürücünün yararlandığı indirimler kapsamında, 1 yıllık gecikmeler için 82 TL indirim uygulanıyor.

İlgili işlemler hakkında destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sürücü Sertifikaları

Bilindiği üzere yapılan yasal değişiklikler ile sürücü belgesi almaya hak kazananlara öncelikle sertifika verilmesine karar verilmişti. Bu sertifikalarınsa 2 yıl içerisinde ehliyete dönüştürülmesi gerekiyor. Aksi durumda tüm yasal prosedür baştan başlıyor ve adayın tekrar sınavlara girmesi gerekiyor. İşte siz de bu durumda iseniz bu haber sizi yakından ilgilendiriyor. Zira sürücü sertifikalarının ehliyete çevrilmesi için tanınan süre, 29 Mayıs 2015 Cuma günü sona eriyor.

Ford Mustang Türkiye’de

Yarım asrı aşkın bir süredir üretilmesine rağmen Türkiye dahil Avrupa pazarına ithalatı yapıl mayan Ford Mustang, bu yılın 3.çeyreğinde ülkemize gelecek. Şimdiden 50’ye ön sipariş alan arabanın fiyatının 150 bin dolar civarında olacağı tahmin ediliyor.

Siz de özel plaka takılı bir Mustang sahibi olmak isterseniz, Ford bayilerine ve Eka Trafik Müşavirliği’ne uğramanız yeterlidir.